Кіровоградська регіональна
торгово-промислова
палата
КРТПП Kirovohrad Regional Chamber
of Commerce and
Industry
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
ico-marker.jpg

TPL_GK_LANG_ASSISTIVE_TEXT_CONTENT

В Центрі підтримки бізнесу пройшла конференція, присвячена об’єднанням фермерських господарств

EBRR122 вересня 2017 року в обласному центрі, в рамках ініціативи EU4Business за підтримки Європейського Банку реконструкції та розвитку в Україні, пройшла одноденна науково-практична конференція «Економічний ефект та соціальна значимість об’єднань фермерських господарств».

Захід відбувався в рамках діяльності міського Центру підтримки бізнесу, і його учасниками стали більше сотні землевласників, власників, керівників та управлінців малих та середніх сільськогосподарських компаній області, а також науковців провідних вищих навчальних закладів обласного центру.

Першою учасників заходу привітала президент КРТПП Ірина Саєнко, побажавши їм конструктивної роботи протягом дня.

EBRR2Розпочалася конференція зі вступного слова представниці Центру підтримки бізнесу, заснованому на базі КРТПП, Мілани Алимової, яка ознайомила присутніх з напрямками роботи структури, яку вона представляє.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Коломійцев, наголосивши на важливості питань, які розглядатимуться на конференції, в розрізі аграрного статусу Кіровоградщини.

EBRR4Представниця Європейського банку реконструкції та розвитку Людмила Войналович детально ознайомила присутніх з ініціативою EU4Business та інструментами ЄБРР для розвитку малого та середнього бізнесу (фінансування, підтримка та навчання).

Актуальність тематики конференції, за словами організаторів, обумовлена зростаючою впливовою роллю малих та середніх підприємств в економіці України, більша частина яких належить до аграрного сектору економіки. Розвиток фермерських господарств та особистих підприємств, а також реалізація проектів кооперативів вимагає нового концептуального підходу до їх створення, розвитку та фінансування. У відповідності до теми заходу були запрошені й спікери.

EBRR6Про концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів на 2018-2020 роки доповідала представниця Міністерства аграрної політики та продовольства України, заступник директора департаменту - начальник відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Світлана Павленко. Говорили, зокрема, про спрямування відповідної державної програми на створення організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, покращення матеріально-фінансового становища сільського населення.

Керівник «Першого українського сільськогосподарського кооперативу» Олександр Буюклі розказав присутнім про перспективні напрямки кооперації, поділився власним практичним досвідом.

EBRR7Заступник голови «Всеукраїнської Аграрної Ради» Денис Марчук детально зупинився на питаннях ринку землі в Україні та земельної реформи, а також перспективи боротьби із земельним рейдерством.

Актуальні питання земельних відносин при об’єднанні фермерських господарств з учасниками заходу обговорив голова Комітету з земельного та аграрного права ААУ, директор центру земельного права Віктор Кобилянський, а позитивним досвідом розвитку зерносховищ та кооперативів в аграрному секторі, в рамках «Канадського кооперативного зернового проекту» ділився виконавчий директор СОК «Зерно-Бунк» Володимир Різун.

EBRR5Дискусійний формат заходу дозволив учасникам об’єктивно оцінити стан та перспективи розвитку фермерських господарств та особистих підприємств в регіоні, спільно виявити ефективні важелі стимулювання розвитку кооперативного руху та шляхи покращення логістики, якості та технології функціонування та розвитку об’єднань фермерських господарств.

Крім того, учасники конференції мали змогу ознайомитися та обмінятися досвідом із кращими практиками реалізації проектів кооперативів в Україні й світі, а також отримати практичні рекомендації та досвід від визнаних експертів та успішних менеджерів.

За словами організаторів, конференція викликала неабиякий інтерес з боку представників МСБ регіону до Центру підтримки бізнесу та послуг, які він надає.

Нагадаємо, Центр підтримки бізнесу діє на базі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

EBRR3EBRR9EBRR10EBRR8

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба / 22.09.2017.

  • *тел. (0522) 35-18-56
  • моб. (050) 48-84-443
  • факс (0522) 24-02-89
  • Україна, 25022, м. Кіровоград
  • вул. Преображенська, 79-А
RUB
10
Р
4,2 0
EUR
100
3299,9 -3
USD
100
$
2806,3 0
Дата: 24.09.2018
Банк: НБУ

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER