Кіровоградська регіональна
торгово-промислова
палата
КРТПП Kirovohrad Regional Chamber
of Commerce and
Industry
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
ico-marker.jpg

TPL_GK_LANG_ASSISTIVE_TEXT_CONTENT

Cемінар з питань діяльності та впливу Cвітової організації торгівлі

41 жовтня 2014 року у Кіровоградській торгово-промисловій палаті відбувся семінар на тему «Всесвітня торговельна система: сучасна діяльність СОТ та її вплив на бізнес», в якому взяли участь представники ділових, наукових кіл та органів державної влади Кіровоградщини. Організаторами заходу виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Інститут економічних досліджень і політичних консультацій та Кіровоградська РТПП.

У вступному слові Президент Кіровоградської торгово-промислової палати зазначила, що один з суттєвих наслідків вступу України до СОТ для вітчизняних підприємств – це посилення конкуренції. З метою допомоги бізнесу в ефективному освоєнні зовнішніх ринків Кіровоградська РТПП пропонує значний перелік послуг від пошуку контрагентів до оформлення ЗЕД-контрактів і митних документів.

Під час обговорення одними з ключових тем стали «Переваги і виклики для бізнесу в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», «Механізми захисту, механізми захисту інтересів бізнесу в Світовій організації» та «Автономні торговельні преференції для України з боку ЄС».

3Зазначалося, що питання захисту внутрішнього ринку є актуальним для вітчизняного бізнесу, особливо в рамках введення в дію економічної частини Угоди про ЗВТ Україна-ЄС з 1 січня 2016 року. У разі виникнення недобросовісної конкуренції з боку зарубіжних компаній українським підприємствам було запропоновано скористатись існуючими механізмами СОТ, зокрема антидемпінговими, компенсаційними та іншими захисними спецзаходами.

Також було обговорено економічний ефект від запровадження автономних торгових преференцій для України від ЄС за період квітень-вересень 2014 року, групи товарів, за якими нульові експортні квоти вже закриті та особливості нетарифних чинників, що перешкоджають деяким видам продукції потрапити на ринки ЄС.

  • *тел. (0522) 35-18-56
  • моб. (050) 48-84-443
  • факс (0522) 24-02-89
  • Україна, 25022, м. Кіровоград
  • вул. Преображенська, 79-А
RUB
10
Р
4,3 -0
EUR
100
3225,6 7
USD
100
$
2803,7 12
Дата: 19.10.2018
Банк: НБУ

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER