grafit-1Україна входить до числа країн з найбільшими запасами графіту (ще його видобувають в Мексиці, Китаї, Чехії, Бразилії, Росії, Південній Кореї, Канаді). У Кіровоградській області знаходиться одне з найбільших родовищ графіту в Європі - заваллівське. Видобуває його ТОВ "Заваллівський графіт" (член Кіровоградської РТПП). Продукція відповідає вимогам державних стандартів і технічних умов і експортується в багато країн світу. Заваллівський графіт має ідеальну структуру кристалічної решітки, а також відмінні фізико-хімічні властивоситі.

Графіт - це дуже м'який мінерал, який легко піддається механічній обробці, також він є однією з модифікацій вуглецю. Для цього мінералу характерні висока електропровідність і підвищена теплопровідність. Також слід зазначити такі важливі властивості графіту, як жирність і пластичність, які широко використовуються в промисловості як графітне мастило.

grafit-2Було відмічено, що різні види графіту в процесі переробки поводяться по-різному (неоднаково змінюють свої фізичні і хімічні властивості), саме тому для зручності розробили класифікацію на марки. Наприклад, для певного виду продукції використовується певний вид (марка) графіту, що особливо важливо для виробників, які використовують його в якості сировини (розрізняють електровугільні, ливарні, елементні, акумуляторні, олівцеві, мастильні марки). Природний графіт зовні схожий на дрібний порошок. Обов'язкова вимога - він повинен відповідати всім технічним нормативам, які визначені всередині класифікації (марки). Відомо, що, чим вищий в ньому вміст вуглецю, тим він цінніший.

У металургійній промисловості через свої електропровідні і вогнетривкі властивості графіт (вуглець) використовують при виготовленні тугоплавких ковшів, форм для сплавів, ємностей для кристалізації.

У ливарному виробництві - як мастила форм для лиття.

grafit-3У машинобудуванні - в якості матеріалу для такої продукції, як підшипники, ущільнювальні і поршневі кільця.

У медицині - як гомеопатичний засіб проти деяких шкірних захворювань, а також він є одним з компонентів дуже багатьох лікарських засобів.

Не обійтися без графітового порошку і при виготовленні такої продукції, як вогнетривка цегла, полірувальна і шліфувальна паста, графітові олівці, мастильні матеріали, фарби графітові (для захисту бетонних, сталевих, дерев'яних, алюмінієвих, чавунних виробів від корозії), штучні алмази і багато іншого.

Прес-служба / 07.07.2016

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider