14675739-poroshenko-oficialno-otkryl-pamyatnik-tЯк інформує офіційний сайт ПАТ «НВП «Радій» (член Кіровоградської РТПП), 30 червня 2016 року в столиці Болгарії Софії відбулося урочисте відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку за участю Президента України Петра Порошенка та Президента Болгарії Росена Плевнелієва.

Під час свого виступу на церемонії відкриття Президент України підкреслив, що пам'ятник Шевченку уособлює образ сьогоднішньої України - молодої, енергійної, яка прагне в Європу: «Шевченкове слово об'єднує українську націю по всьому світу, є невичерпним джерелом нашої енергії і національної ідеї».

originalПам'ятник встановлено в центрі міста, на площі Визраждане, поблизу будівлі Адміністрації Президента Болгарії та будинку Уряду і включає в себе національні символи України – калину, як уособлення України, і рушник, як втілення образу життєвого шляху і духовного досвіду української нації. Образ молодого Кобзаря в бронзі увічнив київський скульптор Ігор Гречаник за замовленням Голови наглядової ради ПАТ «НВП «Радій», члена Ради і президії Кіровоградської РТПП Євгена Бахмача, який є відомим меценатом і надає підтримку українським діаспорам у розвитку соціо-культурних цінностей.

Пам'ятник українському національному поету в Болгарії відкрив нову сторінку в історії успішних партнерських відносин двох країн.

Прес-служба / 13.07.2016

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider