30 травня 2019 року у Центрі інформаційної підтримки бізнесу, який діє на базі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, в рамках ініціативи ЄС #EU4Business за підтримки #ЄБРР, пройшла конференція «Розвиток кооперації у козівництві – можливості та перспективи».


Представники малого та середнього бізнесу ознайомилися з перевагами кооперації малих фермерських господарств, отримали корисну інформацію про вимоги до стану здоров’я тварин, виробництва молока і молочних продуктів європейського рівня безпечності та якості, побудову ефективної моделі збуту продукції, оподаткування сільськогосподарських виробників. 0935За відгуками учасників конференції, отримана інформація відкрила їм нові перспективи розвитку козівництва, а спілкування з колегами сприятиме налагодженню кооперації.

 

 

Спікери конференції:

Роман Корінець –  Радник Національної асоціації сільських дорадчих служб України. Член президії Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України;

Оксана Борейко, завідувач сектору оцінки ризиків, управління державного контролю, Департамент безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби;

Віталій Саблук, заступник директора Національного наукового центру «Інститут Аграрної Економіки»;

Сергій Григір, директор ТОВ «Лісова коза».

Наталія Сергієнко, керівник напрямку реалізації послуг клієнтам середнього бізнесу Кіровоградського РУ ПриватБанку.

0910Роман Корінець повідомив про те, що на фінансову підтримку агропромислового комплексу державою на 2019 рік виділено 5 953,4 млн.грн. З них 800 на підтримку розвитку фермерських господарств, у т.ч. сільськогосподарських кооперативів; 244,5 млн.грн – безвідсоткова поворотна допомога фермерським господарствам.

Переваги кооперації малих фермерських господарств:

  • об’єднання зусиль, коштів, засобів виробництва, скорочення витрат на матеріально-технічне забезпечення;
  • координація дій товаровиробників;
  • створення підприємства, яке допомагає реалізувати вироблену продукцію, контроль за ринком збуту;
  • зниження рівня ризику шляхом розподілу його між всіма членами кооперативу;
  • відсутність потреби в посередниках;
  • вплив на прийняття законодавчих та урядових рішень.

0914Оксана Борейко ознайомила слухачів із законодавством ЄС у галузі вирощування сільськогосподарських тварин; вимогами до здоров’я стада; гігієнічними вимогами до виробництва молока та молочних продуктів.

Запорука ефективності козівництва – виконання плану біозахисту господарства.

Відповідно до європейського законодавства безпечними є  молочні продукти, вироблені із сирого молока, яке

  • не містить залишків антибіотиків, які перевищують допустимі норми  (Регламент (ЄС) № 37/2010);
  • не містить залишків пестицидів, які перевищують допустимі норми (Регламент (ЄС) № 396/2005;
  • не містить забруднювачів, перевищують допустимі норми  (Регламент (ЄС) № 1881/206. 

 саблук віталійВіталій Саблук порівняв європейські та вітчизняні норми оподаткування, розповів про можливості імплементації європейських принципів та норм оподаткування малих форм господарювання в українське законодавство.

 

 

григір сергій лісова коза

 Сергій Григір розповів про прибуткове козівництво з точки зору фермера та порівняв особливості альпійської і зааненської порід кіз.

 

 

 

 

Наталія Сергієнко приватбанкНаталія Сергієнко розповіла, що у ПриватБанку можна отримати здешевлене кредитування бізнесу - від 1% річних за рахунок державних програм підтримки сільського господарства та про переваги фінансування у найбільшому державному банку.

 

    Другою частиною конференції стала екскурсія до господарства «Лісова коза», яке у 2019 році отримало офіційний статус племінного репродуктора альпійської породи кіз в Україні. Сьогодні в господарстві утримується понад 400 племінних кіз маточного поголів'я та 12 племінних козлів-плідників.кози

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider