k6Сьогодні, 20 листопада 2019 року у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл «Забезпечення прав юридичних осіб у контексті прозорого ведення бізнесу».

Ірина Саєнко, президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, відкрила круглий стіл та k10привітала присутніх. Зокрема, вона наголосила на тому, що КРТПП є виразником інтересів бізнесу в регіоні, тому зацікавлена у створенні максимально сприятливих умов для розвитку бізнесу, інвестиційної привабливості регіону та ефективного захисту законних прав та інтересів підприємців.

k8Участь у круглому столі взяли:

голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко;

заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Світлана Лобанова;

начальник Головного управління національної поліції DSC 6493у Кіровоградській області Роман Козьяков;

старший радник КМЄС з питань прокуратури Гедимінас Бучунас;

представник Ради бізнес-омбудсмена Олексій Співак.

В залі були присутні власники малого та середнього бізнесу, представники регіональних та місцевих органів влади, громадських організацій,  поліції та прокуратури.

Організатори заходу – консультативна місія Європейського Союзу в Україні із реформування сектору цивільної безпеки (КМЄС) та Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата.

Олександр Чорноіваненко зазначив, що від розвитку бізнесу залежить успішність країни та незалежність її від зовнішніх ризиків.

Звертаючись до присутніх, заступник голови облдержадміністрації Світлана Лобанова наголосила, що сьогодні одним з основних завдань обласної влади є створення максимально комфортних умов для розвитку бізнесу, а досягти цього можна лише у співпраці з правоохоронними органами та підприємцями.

Роман Козьяков розповів про співпрацю Головного управління національної поліції у Кіровоградській області з місією, яка триває уже понад рік. Також наголосив на тому, що проблеми захисту законних прав та інтересів бізнесу найефективніше вирішуються у співпраці з владою та підприємцями.

Гедимінас Бучунас зазначив, що головне завдання КМЄС – реформування цивільного сектору безпеки з метою синергії між бізнесом та правоохоронними органами.

k122Олексій Співак детально ознайомив присутніх із роботою Ради бізнес-омбудсмена. Головне завдання її  сприяти боротьбі з корупцією та підвищенню інвестиційної привабливості України, а також забезпечити більшу прозорість ведення бізнесу. Кожен підприємець може звернутися до Ради за захистом своїх прав. Подавати  скарги можна  через  веб-сайт  Ради www.boi.org.ua, листом або електронною поштою. Бізнес-омбудсмен також може розпочати  розслідування за власної ініціативи,  якщо  дізнається про випадки можливого зловживання із засобів масової інформації або будь-яких інших джерел.  За результатами своєї діяльності Рада уже підготувала ряд системних звітів. Рекомендації Ради враховуються при підготовці законопроектів.

Ярослав Підлубний, начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні Кіровоградської обласної прокуратури, розповідав про захист прав юридичних осіб.

k44Гедимінас Бучунас свій виступ присвятив найкращим практикам захисту бізнес-інтересів у Литві. Також зазначив, що однією з перепон для успішного ведення бізнесу в Україні є невиконання судових рішень.   

Тарас Тарасенко, заступник начальника відділу слідчого управління ГУНП у Кіровоградській області, ознайомив присутніх із превентивними програмами поліції щодо запобігання рейдерству. Завдяки цим програмам у 2019 році не було зафіксовано жодного випадку рейдерства в області.

k55Під час круглого столу присутні дискутували щодо проблемних питань ведення бізнесу:

- процесуальні зловживання під час досудових розслідувань щодо ведення бізнесу;

- багато безпідставних перевірок МСБ;

- прийняття законів без узгодження з представниками бізнесових кіл;

- високий податковий тиск та суперечливі закони, які змушують працювати «в тіні».

Також обговорювалася ефективність захисту прав малого та середнього бізнесу. Олексій Співак повідомив, що останній системний звіт, який готує Рада бізнес-омбудсмена, буде присвячений саме МСБ. Також він зазначив, що, незважаючи на те, що у Ради бізнес-омбудсмена немає регіональних представників, Рада швидко реагує на скарги, а інспектори Ради бізнес-омбудсмена можуть за необхідності виїжджати в регіони для обговорення проблемних питань бізнесу.

На завершення  Гедимінас Бучунас подякував усім присутнім за плідну дискусію та гострі незручні питання та наголосив на тому, що питання та пропозиції будуть узагальнені та передані на розгляд до Верховної Ради України.

Ірина Саєнко наголосила на тому, що нині триває внесення змін до законів, і наше завдання об’єднуватися та брати активну участь у процесах законотворення задля досягнення спільної мети – створення комфортних умов для розвитку та процвітання бізнесу.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider