29-30 жовтня Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата гостинно приймала учасників тренінгу для спеціалістів з публічних закупівель.

Як повідомлялося раніше, у квітні нинішнього року набрала сили нова редакція закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». Крім того, у вересні Кабміном було прийнято постанову “Про затвердження порядку формування та використання електронного каталогу”, яка фактично дала старт системі Prozorro Market.

Тож захід був спрямований на ознайомлення замовників та учасників торів з останніми змінами у процесах публічних закупівель та роботі «ProZorro». У навчаннях взяли участь 13 представників підприємств, установ та організацій Кропивницького та області.

Традиційним коучем стала віцепрезидент КРТПП Людмила Солонар.

Учасники навчання дізнались про законодавчі зміни, загальні принципи роботи електронної системи, функції тендерного комітету та уповноваженої особи, механізми визначення порогів при застосуванні електронної системи, планування закупівель, етапи підготовки тендерної документації для переговорної процедури, спрощеної закупівлі та відкритих торгів. Питання розглядались крізь призму практичного досвіду Людмили Солонар та учасників тренінгу.

Усі, хто прийшов на заняття отримали методичні матеріали та рекомендації, що стануться в нагоді задля вдалої участі у торгах, а за підсумками занять – сертифікати про проходження навчання.

Довідково: в Україні щороку проводиться близько 1 млн закупівель і близько 4 тис. закупівель щодня. Торги оголошують приблизно 33-35 тис. замовників – школи, дитсадки, об’єднані територіальні громади, органи місцевого самоврядування, центральної влади. У публічних закупівлях беруть участь вже близько 230-250 тис. постачальників.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider