21 грудня відбувся вебінар з підготовки ресторанного бізнесу до перевірок контролюючих органів з питань безпечності харчових продуктів. У заході взяла участь Надія Воленшчак, начальник відділу фінансово-економічних послуг КРТПП, сертифікований тренер з підготовки бізнесу до перевірок державних контролюючих органів.

21122Заняття проводились для власників, директорів, шеф-кухарів та адміністраторів ресторанів, кафе, барів, кондитерських та пекарень.

Розпочала вебінар представник ГО «Ресторанна гільдія» Ольга Михайлова. Вона представила спікерів, окреслила тематику занять. Йшлося, зокрема, про плани перевірок на 2021 рік, законодавство України у сфері харчування, поведінку бізнесу під час перевірок, систему HACCP, поведінку бізнесу під час перевірок у разі порушень з боку контролюючих органів, обговорювались основні вимоги осіб, уповноважених на здійснення перевірок.

Під час тренінгу Надія Воленшчак презентувала алгоритм поведінки бізнесу у разі порушень з боку контролюючих органів при здійсненні перевірок, поділивши його на 3 частини – упереджувальні заходи; фактаж, дискусія, істина; причинно-наслідкові дії.

Вона також окреслила основні норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у частині прав суб’єктів господарювання при проведенні перевірок. Зокрема наголосила, на можливості долучення до участі у перевірці фахівця, який здійснює розробку і супроводжує функціонування системи НАССР, праві здійснювати аудіо- та відео-фіксацію процесу здійснення державного контролю, або окремих його моментів, праві оператора ринку на проведення арбітражного лабораторного дослідження, у випадку незгоди з результатом основного лабораторного дослідження, супроводу перевірки уповноваженою особою, праві суб’єкта господарювання вимагати від представника контролюючого органу обов’язкового дотримання, затверджених оператором ринку, правил допуску сторонніх осіб до виробничих потужностей.

«Уповноважена особа сконцентрована на тому, щоб довести правомірність, в рамках діючих вимог, своїх дій, і саме цим керується, а не тим щоб уникнути ймовірних приписів, фінансової, чи будь-якої іншої відповідальності», - підсумувала Надія Воленшчак.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider