В обласній державній адміністрації відбулося засідання робочої групи, що напрацьовуватиме пропозиції для вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу.

24122020 2До складу робочої групи, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації, увійшла президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко.

У засіданні взяли участь представники малого бізнесу області Тетяна Костюк, Тетяна Данілова, Таміла Покутня, Тамара Саміляк, Інна Чижик, Ігор Лісовий, заступник голови облдержадміністрації Сергій Шеремет, заступник начальника ГУ ДПС в області Єгор Романюк, керівник Агенції регіонального розвитку Олександр Гавриленко, керівники профільних структурних підрозділів ОДА. Головував на засіданні голова облдержадміністрації Андрій Назаренко.

Головним питанням для обговорення стало запровадження реєстраторів розрахункових операцій та пов’язане із РРО внесення змін до законодавчих актів України. Під час засідання представники бізнесу висловили свої претензії та побоювання щодо норм діючого законодавства у частині запровадження РРО. Грунтовні відповіді на їх питання та претензії надавали посадовці ОДА та ГУ ДПС в області.

Звертаючись до присутніх, Ірина Саєнко висловила бачення ситуації з боку Кіровоградської торгово-промислової палати. Вона звернула увагу, що сьогодні Україна намагається стати повноправним партнером європейських країн, отже держава змушена запроваджувати європейські законодавчі норми. Вона зазначила, що протягом останнього часу в КРТПП відбулася низка зустрічей із представниками бізнесу щодо запровадження реєстраторів розрахункових операцій.

24122020 4

За результатами зустрічей, а також претензій, висловлених представниками бізнесу під час засідання робочої групи, Ірина Саєнко сформувала низку пропозицій із змінами норм законодавства. Вони стосувались диференційованого підходу у запровадженні РРО, часткового нівелювання конфіденційної інформації, необґрунтованого розширення повноважень контролюючих органів та скасування окремих строків при проведенні перевірок. Крім того, Ірина Саєнко звернула увагу й на те, що окремі законопроекти передбачають скасування терміну запровадження РРО з 1 січня 2022 року, викликаючи тим самим нестабільність та панічні настрої у бізнес-середовищі.

«Вже наступного понеділка ми офіційно надішлемо наші пропозиції до обласної державної адміністрації», - наголосила вона.

Крім того, Ірина Саєнко запропонувала керівнику ГУ ДПА в області співпрацю у частині інформування бізнесу стосовно запровадження РРО: «Ми готові розміщувати роз’яснення ДПА на нашому веб-сайті і на сторінці у Facebook, а для підприємств-членів палати організувати їх розсилку на електронну пошту», - зазначила вона.

24122020 1Голова ОДА Андрій Назаренко подякував президенту КРТПП за активну та конструктивну позицію, та звернувся до присутніх представників бізнесу сформулювати свої пропозиції щодо зміни чинного законодавства та передати їх до облдержадміністрації.

«Усі пропозиції будуть узагальнені профільним департаментом ОДА, та вже 28 грудня передані до Офісу Президента України», - зазначив він.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider