MZS TPPМіністр закордонних справ України Леонід КОЖАРА і президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков підписали Договір про співпрацю. У заході, який відбувся в Дипломатичній академії МЗС України взяли участь керівники усіх регіональних палат, віце-президенти ТПП України, представники Міністерства закордонних справ, а також представники ділових кіл України . Зустріч такого рівня стала першою в історії відносин Міністерства закордонних справ України та Торгово-промислових палат України.

- Президентом України Віктором Януковичем поставлено завдання акцентувати особливу увагу у зовнішній політиці на економічних зв'язках. З квітня 2010 року у складі закордонних дипломатичних установ працюють економічні відділи. Підписання договору про співпрацю з Торгово-промисловою палатою сприятиме розвитку цього пріоритетного напрямку. Ми готові сприяти розширенню мережі партнерів ТПП України в інших країнах, - підкреслив Леонід Кожара.
Співпраця з Міністерством має зосередитися на відпрацюванні питання щодо створення сучасної системи сприяння учасникам зовнішньоекономічної діяльності, поглиблення зв'язків з економічними відділами посольств України в інших країнах, підвищенні ролі Палати за кордоном, - продовжив Міністр.

"Імперативом економічного розвитку України в найближчому десятилітті буде відновлення високих показників економічного зростання. Враховуючи те, що структурні характеристики української економіки об'єктивно диктують високий рівень її експортної залежності, виникає стратегічне завдання збереження і зміцнення конкурентних позицій у новітній геоекономічній системі. Це вимагає серйозної уваги до проведення експортної політики, заохочення експортерів.
При цьому повільні темпи відновлення світової економіки і посилення конкурентного тиску з боку країн, що розвиваються, не дозволяють істотно збільшувати обсяги експорту на традиційних напрямах.
Для суттєвої активізації експорту мають відбутися системні зрушення в географічній і товарній структурі зовнішньої торгівлі.
Основними конкурентними перевагами України для набуття міжнародної ваги ми бачимо аграрний сектор, енергетичний комплекс, досвід і потенціал використання перспективних високих технологій.
Приплив іноземних інвестиційних ресурсів може стати важливою фінансової основам модернізації економіки. Сприяння залученню інвестицій в Україну є одим з першочергових завдань економічної політики держави. .
Зі свого боку хочу запевнити, що ТПП України, всі наші регіональні палати готові до активної співпраці з МЗС та її іноземними установами", - підкреслив президент ТПП України .

Захід, який відбувся в Дипломатичній академії, сприяє посиленню взаємодії ТПП України та МЗС , у тому числі їх представників за кордоном в напрямку сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків України , просування інтересів вітчизняного бізнесу на зовнішніх ринках , залученню іноземних інвестицій в країну.

Перед учасниками зустрічі також виступили: голова Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України Микола Селівон, президент Рівненської ТПП Микола Ярощук, президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов, президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова, голова Комітету підприємців базових галузей промисловості ТПП України Юрій Куренков, голова Комітету підприємців АПК ТПП України Олег Юхновський.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Журнал ЗОВНІШСЕРВІС 067 2021.jpg
" "