ekolog-020У Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбувся семінар «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права ЄС». Цей семінар є складовою частиною проекту Євросоюзу «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки».

Учасників семінару вітали директор департаменту правової та міжнародної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів Володимир Бучко, начальник відділу Державної екологічної інспекції Олександр Посмітний, директор департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА Олександр Ковтунов, президент Кіровоградської РТПП Ірина Саєнко.

Як зазначила Ірина Саєнко, основним напрямком діяльності КРТПП є сприяння виходу на європейські ринки продукції підприємств малого і середнього бізнесу Кіровоградщини. З цією метою в палаті створено Центр підтримки експорту. Сьогодні європейський вектор є пріоритетним у зовнішній політиці України. Він включає багато складових, серед яких важливе місце займає екологічна сфера. ЄС працює за принципами «зеленої економіки», його природоохоронне законодавство є всебічно розвиненим і виступає прикладом для світової спільноти.

Лекторами семінару виступили експерти проекту ЄС.

Тема змін у екологічному законодавстві викликала велику зацікавленість – участь у семінарі взяли представники бізнесу, університетів, районних державних адміністрацій, аграрного та екологічного управління Кіровоградської обласної державної адміністрації, громадських організацій.

В рамках семінару були окреслені основні кроки, намічені згідно з рекомендаціями ЄС у різних галузях, зокрема промисловості, управлінні водними ресурсами, управлінні відходами.

ekolog-021
Фото: заступник начальника відділу сертифікації КРТПП Юлія Копцева

На семінарі також виступила заступник начальника відділу сертифікації КРТПП Юлія Копцева з презентацією Центру підтримки експорту, який діє при регіональній ТПП.

Аудиторія взяла активну участь в обговоренні матеріалу – до лекторів семінару було поставлено немало запитань, спектр яких коливався від вузькогалузевих до проблем загальнодержавного масштабу.

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider