solonarЛюдмила Солонар,
спеціаліст КРТПП з державних закупівель

З прийняттям нового Закону України «Про здійснення державних закупівель» вступила в дію значна кількість змін, що стосуються організації та проведення процедур закупівель в Україні.

Окрему увагу необхідно приділити вимогам щодо оприлюднення інформації, передбаченої ст. 10 цього Закону. З 20 липня 2014 року вступив в дію новий порядок оприлюднення інформації для розміщення на веб-порталі «Державні закупівлі» відповідно до якого принципово змінено підхід до розміщення інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню. Але як і раніше процес оприлюднення залишається однією із найважливіших складових проведення будь-яких торгів, оскільки він пов’язаний з обмеженими строками для вчинення замовником відповідних дій. І якщо раніше процедура закупівлі починалась з публікації оголошення і завершувалась звітом про результати, сьогодні комітет з конкурсних торгів повинен додатково оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору та звіт про виконання самого договору.

Слід зауважити, що строки на проведення 1 процедури закупівлі в середньому коливаються від 30 до 100 днів. І не завжди розпочата процедура закупівлі завершується визначенням переможця та укладанням договору. А при укладанні та виконанні договору про закупівлю замовник повинен дотримуватись норм, передбачених ст. 40 Закону, оскільки умови договору (в тому числі ціна за одиницю товару) не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів учасника-переможця процедури закупівлі до повного виконання сторонами зобов’язань за договором.

Якщо ви прийняли рішення щодо проведення процедури «Відкриті торги», «Запит цінових пропозицій» або «Переговорної процедури закупівлі», то наші послуги спрямовані на те, щоб максимально допомогти вам у правильному оформленні всіх документів та вирішенні інших проблемних питань, пов'язаних з виконанням положень Закону України «Про здійснення державних закупівель», у тому числі:
1. Експертиза документів замовника по проведенню будь-якої процедури закупівлі на предмет її відповідності вимогам законодавства із зазначенням порушень, недоліків і рекомендацій щодо їх усунення.
2. Визначення кодів предметів закупівлі за ДКПП 016-2010.
3. Документальний супровід торгів на закупівлю будь-яких товарів, робіт і послуг за процедурами «Відкриті торги», «Запит цінових пропозицій», «Переговорна процедура закупівлі», починаючи зі складання річного плану закупівель до оприлюднення звіту про виконання договору.
4. Складання технічних характеристик до будь-якого предмета закупівлі за ДСТУ.
5. Розробка документації конкурсних торгів - інструкції для учасників.
6. Реєстрація замовника та оприлюднення інформації на веб-порталі "Державні закупівлі".
7. Надання роз'яснень зі спірних питань.
8. Розробка індивідуальної програми з організації та проведення тендера.
9. Надання інформаційної, консультаційної, методичної та іншої допомоги при підготовці та проведенні конкурсних торгів.
10. Аудит проведених торгів та інші послуги.

Ми цінуємо ділову репутацію, тому гарантовано забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного Замовника з урахуванням особливостей його діяльності та функцій, покладених на нього державою.

Тел. для довідок: (0522) 351856

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider