fortezya2Як ми вже анонсували, 9 квітня Кіровоградська РТПП та Кіровоградський обласний осередок ГО «ФОРТЕЦЯ» та ГО «Спілка підприємців малого та середнього підприємництва області» організували та провели Круглий стіл «Актуальні питання застосування РРО»

До обговорення цієї теми долучилися представники малого та середнього бізнесу міста Кіровограда та області, громадські активісти, представники влади.

Під час «круглого столу» активно обговорювалися законодавчі ініціативи щодо застосування РРО. В цьому контексті розглянуто результати обговорення цього питання в комітеті Верховної Ради з податкової та митної політики. Мова ішла про наслідки введення РРО для спрощеної системи оподаткування в умовах економічного спаду, проблеми та питання в застосуванні РРО, які існують на сьогоднішній день та методи їх подолання.

28.12.2014 року верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77-VIII та Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» №71-VIII. Підприємці вважають, що прийняті вони з порушенням вимог регуляторної політики. Учасники обговорення висловили занепокоєння тим, що ці закони призведуть до збільшення витрат, адже вони зобов’язують платників єдиного податку другої і третьої групи запровадити РРО.

Керівник місцевого осередку громадської організації "Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу "Фортеця" Юлія Шкурупій вважає, що в час хиткого курсу національної валюти, коли ціни на товари і послуги не відповідають доходам громадян, таке податкове нововведення призведе до підвищення цін на товари та послуги для населення а також може спричинити закриття підприємницької діяльності.

Цю думку підтримала президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко. Вона зауважила, що дія вищезазначених законів може призвести до збільшення корупційної складової. Замість задекларованої детінізації заробітних плат, навпаки, збільшиться кількість підприємців, які виплачують заробітну плату в «конвертах».

Учасники Круглого столу підготували резолюцію з актуальних питань РРО, яку надішлють Президенту України, Прем’єр-міністру України, Міністру фінансів, головам фракцій Верховної Ради України з наступними вимогами:
1. Звільнити фізичних осіб-підприємців платників податків єдиного податку другої і третьої груп від обов’язкового застосування РРО.
2. Дозволити не застосовувати РРО при наданні послуг підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових та видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.
3. Створити умови для демонополізації ринку реєстраторів розрахункових операцій та запровадити відповідальність сервісних центрів та виробників РРО.
4. Знизити фіскальний тиск на суб’єктів підприємницької діяльності, створити умови для ведення бізнесу в правовому полі та унеможливити корупційні дії з боку контролюючих органів.
5. Врахувати пропозицію кандидатури Продан Оксани Петрівни на посаду Голови ДФС України.

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Журнал ЗОВНІШСЕРВІС 067 2021.jpg
" "