Кіровоградська регіональна
торгово-промислова
палата
КРТПП Kirovohrad Regional Chamber
of Commerce and
Industry
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
ico-marker.jpg

TPL_GK_LANG_ASSISTIVE_TEXT_CONTENT

Про підстави для відмови у видачі дозволів на застосування праці іноземців

Згідно статті 42 Закону України "Про зайнятість населення" роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) на підставі дозволів державної служби зайнятості. Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 № 437 (із змінами).

Для отримання дозволу роботодавець подає до обласного центру зайнятості заяву та відповідний пакет документів. Згідно пункту 13 Порядку центр зайнятості протягом 7 робочих днів з дня реєстрації документів приймає рішення щодо видачі або відмови у видачі дозволу. Пунктом 24 Порядку визначені наступні підстави для відмови у видачі дозволів:
- наявність, за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, заборгованості роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- наявність заборгованості із сплати штрафних санкцій за порушення вимог Закону України "Про зайнятість населення";
- невідповідність поданих роботодавцем документів вимогам Порядку;
- недостовірність даних, що містяться у поданих роботодавцем документах;
- наявність рішення про примусове повернення або видворення іноземця, прийнятого відповідно до статей 26 та 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства";
- відбування іноземцем на момент оформлення дозволу покарання за скоєння злочину або здійснення стосовно нього кримінального провадження.

Підставами для відмови роботодавцю відносно іноземців, на яких не поширюється спрощений порядок видачі дозволів, є також:
- наявність кваліфікованих працівників в Україні (регіоні), які можуть бути працевлаштовані на заявлену роботодавцем вакансію і відповідають вимогам, зазначеним роботодавцем в інформації про попит на робочу силу (вакансії), та відмови роботодавця у працевлаштуванні громадян України, які були направлені центрами зайнятості для працевлаштування;
- невідповідність рівня освіти, кваліфікації іноземця вимогам, зазначеним роботодавцем у формі звітності № 3-ПН;
- недотримання 15-денного строку подання до місцевого центру зайнятості форми звітності № 3-ПН;
- неподання копій документів, що ідентифікують об'єкт авторського права та (або) суміжних прав автора і засвідчують авторство (авторське право).

Рішення про відмову у видачі дозволу оформлюється наказом обласного центру зайнятості, надсилається протягом 2-х робочих днів роботодавцю (поштою (листом з повідомленням про вручення) та електронною поштою) та розміщується на Інтернет-сторінці центру зайнятості. Згідно пункту 26 Порядку рішення про відмову може бути оскаржено роботодавцем в Державній службі зайнятості (не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня його отримання) або в суді.

  • *тел. (0522) 35-18-56
  • моб. (050) 48-84-443
  • факс (0522) 24-02-89
  • Україна, 25022, м. Кіровоград
  • вул. Преображенська, 79-А
RUB
10
Р
4,4 0
EUR
100
2941,3 29
USD
100
$
2608,0 4
Дата: 29.06.2017
Банк: НБУ

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER