Кіровоградська регіональна
торгово-промислова
палата
КРТПП Kirovohrad Regional Chamber
of Commerce and
Industry
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
ico-marker.jpg

TPL_GK_LANG_ASSISTIVE_TEXT_CONTENT

Про посвідки на тимчасове та постійне проживання іноземців

Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" встановлено, що іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України, у разі отримання посвідок на тимчасове проживання. Пунктом 23 Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 № 437, визначено, що роботодавці надсилають копію дозволу, виданого державною службою зайнятості, територіальному органові чи підрозділу Державної міграційної служби України для видачі посвідки на тимчасове проживання іноземця в Україні.

Підстави для видачі посвідок на тимчасове проживання визначені статтею 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". Такою підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання іноземцеві, який прибув в Україну з метою працевлаштування, є заява іноземця, дійсний поліс медичного страхування, дозвіл на застосування праці іноземців та зобов’язання роботодавця повідомити Державну міграційну службу України та державну службу зайнятості про дострокове розірвання чи припинення трудового договору (контракту) з таким іноземцем.

Частиною 6 статті 42 Закону України "Про зайнятість населення" визначені категорії іноземців, працевлаштування яких здійснюється без дозволу державної служби зайнятості. Для таких іноземців замість дозволу до органу міграційної служби подається трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця, - трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.

До іноземців, працевлаштування яких не потребує дозволу, належать також іноземці, які постійно проживають в Україні (мають дозвіл на імміграцію в Україну). Такі іноземці документуються посвідками на постійне проживання.

 

Начальник інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Стоян Б.С. 

 

  • *тел. (0522) 35-18-56
  • моб. (050) 48-84-443
  • факс (0522) 24-02-89
  • Україна, 25022, м. Кіровоград
  • вул. Преображенська, 79-А
RUB
10
Р
4,4 0
EUR
100
2908,5 2
USD
100
$
2603,1 1
Дата: 26.06.2017
Банк: НБУ

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER