new2Євросоюз має зробити свій внесок у зростання аграрного сектору України шляхом скасування квот на імпорт птиці та інших сільськогосподарських продуктів. Ми сподіваємося на можливість експорту вже у 2015 р. молочної продукції, свинини та яловичини до країн ЄС – навіть якщо спочатку доведеться працювати через квоти. Аграрні лобісти в країнах ЄС виступають проти надто швидкого відкриття ринку. Про це зазначив Олексій Павленко в інтерв’ю агенції “Reuters».
Олексій Павленко звернув увагу на суттєву потребу у фінансуванні українського сільського господарства. Так, лише у модернізацію застарілої системи зрошення на Півдні України потрібно вкласти близько 3 млрд. доларів. Про це ведуться переговори з інвесторами. Також відбудови потребує інфраструктура доріг, аби досягти у 2020 р. запланованого збільшення обсягів експорту зернових. Саме тому Уряд робить все можливе, аби виконати положення Договору з китайськими партнерами про постачання 1 млн. тонн кукурудзи.
«Цей договір став першою угодою подібного роду. Ми сподіваємося й на інші, зокрема в частині отримання кредитів на постачання мінеральних добрив і розбудови портової інфраструктури, необхідної для покращення вантажних потужностей».

Прес-служба Мінагрополітики
http://minagro.gov.ua/

" "