аа жолудьУ ДП «Голованівський лісгосп», яке є членом Кіровоградської РТПП, триває заготівля лісового насіння для забезпечення розсадників посівним матеріалом на весну 2017 року. Лише з якісної насінини може вирости стандартний посадковий матеріал, що забезпечить планову приживлюваність і буде стійкий до негативних природних факторів. Під час заготівлі лісового насіння породи дерев розділяють на 2 категорії – основні і супутні. Перші – дуб звичайний та ясен. Відповідно їхнього насіння і заготовляють найбільше. Серед супутніх – липа, акація, ялина, сосна, тощо. На сьогодні силами лісової охорони, майстрів лісу, працівників підприємства вже заготовлено 15,065 тонн високоякісного насіння, з них – 15 тонн жолудя дуба звичайного. Також заготовлено 50 кг липи, 10 кг акації, 0,5 кг ялини, 5 кг сосни.

Щоб виросли високопродуктивні, високоякісні сіянці, які згодом будуть використані для лісовідновлення, перед посівом насіння перевіряють на якість у лісонасіннєвій лабораторії (м. Боярка “Український лісовий селекційний центр»). Основні параметри, на підставі яких насінню присвоюється клас якості (перший, другий або третій) – це енергія проростання і схожість. Якщо у насіння ці показники нижчі за нормативні, то такі до посіву не допускаються.

Щодо листяних порід – дуба та ясеня, тобто основних лісоутворюючих порід, які ростуть на теренах лісових угідь, то ці породи дерев починають заготовляти з жовтня. Процедура набагато легша, однак у неї є свої нюанси. Цим породам необхідна стратифікація, яка допоможе вивести насінину зі стану глибокого біологічного спокою, аби посадити у ґрунт.

Збір насіння завершується. Загалом, для посадки наступного року, лісгосп повинен заготовити 15070 кілограми насіння різних порід.

Прес-служба / 09.11.2016

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider