9 липня 2019 року у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу і науки».

У роботі круглого столу взяли участь:

0907190307Ірина Саєнко, президент Кіровоградської торгово-промислової палати;

Сергій Осінський, заступник голови облдержадміністрації;

Олександр Чорноіваненко, голова обласної ради;

Ростислав Томенчук, голова правління Українського інституту міжнародної політики;

керівники департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку області, науковці, представники бізнесу і громадськості.

Організатором заходу став «Український інститут міжнародної політики» у рамках ініціативи «Запуск регіонів».

 

DSC 2686

 На початку засідання Сергій Осінський зауважив, що нині триває робота з розробки "Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки", яка формується з урахуванням смарт-спеціалізації: "Стратегія є дуже важливим програмним документом, розробка якого має поєднати зусилля влади, бізнесу, науковців та представників громадських організацій. Методи, які застосовуються при формуванні документа, – це вже європейський підхід до системи планування, – підкреслив посадовець. – Сподіваюся, що ті пріоритетні цілі, які ми визначимо в стратегії, дадуть нам можливість бути конкурентоспроможними не тільки на рівні області та на рівні країни, але й у міжнародному економічному просторі".

Смарт-спеціалізація – це система розумних рішень, розроблена ЄС, спрямована на формування регіональної спроможності і розвитку соціально-економічного потенціалу. Смарт-спеціалізація об’єднує промислову, освітню та інноваційну галузі для визначення пріоритетних напрямів регіону.

DSC 2693Принцип смарт-спеціалізації при формуванні Стратегії полягає у фокусуванні знань та їх поєднанні з обмеженою кількістю пріоритетних видів економічної діяльності, внаслідок чого регіони стають конкурентоспроможними у світовій економіці. Смарт-спеціалізація – це створення  ресурсів та можливостей на основі унікальних галузевих структур та відповідної бази знань. Учасники круглого столу обговорили питання пошуку рішень для конкурентного розвитку регіону на прикладах впровадження старт-спеціалізації в країнах ЄС та налагодження діалогу бізнесу і громадськості для визначення пріоритетів області. Після теоретичної частини засідання було проведено роботу в групах.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider