16Президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко взяла участь у виїзному засіданні комісії з відбору науково-дослідних розробок, винаходів та визначення доцільності їх впровадження, яке відбулося 7 серпня 2019 року під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Світлани Лобанової на базі ПрАТ "Кіровоградське автотранспортне підприємство "Агробудавтосервіс".

 

11Саме це підприємство стало майданчиком для впровадження винаходу, розробленого Сергієм Марковичем, науковцем Центральноукраїнського національного технічного університету. Його проект "Впровадження платовершинного алмазного хонінгування при обробці гільз циліндрів двигунів внутрішнього згорання з забезпеченням високої чистоти поверхні та регулярного мікрорельєфу" було обрано з-поміж чотирьох переможців минулорічного конкурсу. На реалізацію цієї розробки з обласного бюджету було виділено 50 тис.грн. в рамках Програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017-2020 роки. 

12За словами науковця, запропонована ним технологія обкатки циліндрів двигунів дозволяє отримати суттєвий економічний результат. Винахід передбачає спрощення технологічного процесу, а нанесення спеціального мікрорельєфу в циліндрі сприятиме довшій циркуляції мастила, що, відповідно, продовжить термін експлуатації двигуна. Розробка застосовуватиметься у ремонті вантажних автомобілів вітчизняного виробництва.

13Т.в.о. голови облдержадміністрації С. Лобанова подякувала ректору ЦНТУ Михайлу Чорноволу, автору наукової розробки Сергію Марковичу та керівнику підприємства Володимиру Кириченку, яке зголосилося реалізувати цей проект. «Маю надію, що він буде успішно втілений у виробництво і матиме широке застосування,» - наголосила Світлана Лобанова. Вона підкреслила, що обласна влада і надалі підтримуватиме науку і бізнес, які прагнуть впроваджувати у виробництві інноваційні технології.

На засіданні було підписано Тристоронню угоду щодо гарантій впровадження винаходу на підприємстві "Агробудавтосервіс".

15Після цього членам комісії була презентована наукова розробка безпосередньо на виробництві.

 

 

 

 

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider