DSC 4358Впродовж 11-12 вересня у Центрі інформаційної підтримки бізнесу, заснованому при Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті,  відбувся тренінг «Участь МСБ у публічних закупівлях» в рамках ініціативи ЄС #EU4Business за підтримки #ЄБРР в Україні.

DSC 4420У тренінгу взяли участь власники, керівники, спеціалісти підприємств малого та середнього бізнесу.

На початку тренінгу учасників привітала керівник ЦІПБ Надія Пшенична, яка розповіла про діяльність центру. Європейський Союз та Ініціатива «EU4Business» дають можливість українському малому та середньому бізнесу користуватися перевагами зони вільної торгівлі шляхом збільшення їх конкурентоспроможності та експортного потенціалу. ЦІПБ допомагає малому та середньому бізнесу отримувати нові знання, а також  є інформаційним партнером ЄБРР у рамках Ініціативи «EU4Business».

Система «ProZorro» зарекомендувала себе як сучасний та відкритий сервіс, що дозволяє здійснювати закупівлі з максимальною ефективністю, адже навіть низькопорогові закупівлі дають до 20%  економії коштів. Однак висока конкуренція а також особливості проведення торгів в електронному форматі створюють певні складнощі для учасників. Метою заходу стало розширення можливостей участі МСБ у публічних закупівлях.

DSC 4327Тренер Людмила Солонар, начальник юридичного управління з питань забезпечення публічних закупівель, консультант з проведення торгів, ознайомила  учасників тренінгу із новинками законодавства у сфері публічних закупівель в Україні та ЄС, розповідала про планування та передумови здійснення закупівель, презентувала візуалізовану інформацію про  особливості роботи на різних електронних майданчиках «ProZorro», про участь у відкритих торгах, проведення  процедур перемовин у сфері закупівель та особливості внесення змін до договорів.

DSC 4388Тренер Олеся Дахно, заступник начальника управління, начальник відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів місцевих бюджетів Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, розповідала присутнім про повноваження Державної казначейської служби України у галузі публічних закупівель, зокрема, це здійснення DSC 4399контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері закупівель в частині наявності, відповідності та правильності оформлення документів.

Також учасники вивчали правила оформлення документації та опановували різні способи перевірки пакету документів, аби DSC 4401уникати помилок і порушень.

Окрім теоретичних знань, учасники виконували практичні завдання із  підготовки пропозицій для участі в торгах та з підготовки скарг, також отримали приклади успішних кейсів та рекомендації для вдалої участі у торгах.

DSC 4403На завершення тренери відповідали на запитання учасників та надавали практичні поради для вирішення проблем, які виникали під час підготовки та участі у  публічних закупівлях. 

Сертифікати щодо проходження навчання вручили учасникам DSC 4406керівник ЦІПБ Надія Пшенична та тренер Людмила Солонар.

 

Насамкінець учасники тренінгу ділилися враженнями. Присутні подякували тренерам за потужний теоретичний  фундамент, практичні поради і рекомендації, та зазначили, що такі тренінги дуже корисні, адже нормативні DSC 4409акти постійно змінюються, а практичні навички вимагають оновлення. Комунікація з колегами та тренерами дозволяє акуталізувати знання та збагачувати власний досвід.

Ми щиро вдячні учасникам за активність та зацікавленість і очікуємо Вас на наших наступних заходах!

DSC 4418DSC 4416DSC 4412

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider